ایران آزاد
ایران آزاد
کامران دانشجو (پس از بحث ها و تشکیک هایی که در مورد مدرکش در سطح جامعه شایع شد) صفحه شخصی اش را در دانشگاه علم و صنعت تغییر داد! خوشبختانه تا این ساعت هنوز از کَش گوگل می توان نسخه قبلی را مشاهده و با نسخه جدید مقایسه کرد (این صفحه هم که بر اساس نسخه قدیم صفحه شخصی وی است، به روشن کردن موضوع کمک می کند)! در این دو نسخه محل تحصیل فوق لیسانس و دکترا تغییر کرده است! و در مقابل محل تحصیل دکترا نوشته است: (جلسه دفاعيه نهايي از تز در ايران). با توجه به تغییر محل تحصیل فوق لیسانس و دکترا (هردو) از دانشگاه منچستر به امپریال کالج لندن، می توان دریافت که مدرک فوق لیسانس وی هم مسئله دار است! در ضمن نکات دیگری هم در مورد وی قابل توجه است:
۱) وی در رزومه اش یکی از مقالت خود را به این صورت نوشته است:
Effect of Point Mass Damper on Satellite Stability Regions, International Journal of Eng. Science, Vol. 2, No. 2, 2001
اگر به صفحه ژورنال مربوطه مراجعه کنیم می بینیم که جلد دوم این ژورنال مربوط به سالهای 1964 و 1965 بوده است و جلد ۳۹ آن مربوط به سال ۲۰۰۱ است. بنا براین اطلاعات مربوطه متناقض است! (احتمالا وی نام ژورنال را اشتباه نوشته است!)
۲) وی در صفحه شخصی اش نام یکی دیگر از مقالات خود را به این صورت نوشته است:
Numerical Study of Long Roads Penetration Depth in Semi-infinite Target in Electromagnetic Launcher
با مراجعه به آدرس مربوطه مشخص می شود که وی نام مقاله خویش را هم اشتباه نوشته است! وی Long-rod را نوشته است Long Roads یا به عبارتی میله بلند را نوشته است جاده های بلند! (کسانی که یک مقاله را ، البته با همت خودشان و نه این و آن، نوشته باشند می دانند که این اشتباه چقدر محتمل است!)
۳) در مقالات ذکر شده، نام وی به سه صورت مختلف نوشته شده است (Daneshjoo و Daneshjo و Daneshjou) و این بیانگر آن است که وی مقالاتی را که توسط دانشجویان و یا همکارانش نوشته شده اند و نام وی هم بعنوان مولف در آنها ذکر شده است، حتی یک بار هم نخوانده است و حتی املای اسم خودش را چک نکرده است!
۴) از اطلاعات صفحه شخصی وی در دانشگاه علم و صنعت می توان دریافت که مقالات علمی وی مربوط به سال 1999 به بعد بوده است و این در حالیست که وی در ۱۳۶۸ یعنی ۱۹۸۹ فارغ التحصیل شده است. این بدان معناست که وی تا ۱۰ سال پس از اخذ مدرک دکترا هیچگونه مقاله علمی ننوشته است و این موید آن است که مقالات مربوطه که همگی مربوط به سال ۱۹۹۹ به بعد می باشند قطعا توسط دانشجویان و یا همکاران وی نگاشته شده اند.
۵) اینکه مقالات مزبور به نام وی به عنوان مولف، منتشر شده اند نه تنها به ارزش علمی وی چیزی نمی افزاید که حتی ارزش اخلاقی و وجدانی وی به شدت تقلیل می دهد. این که نام شخصی که در جهت تالیف یک مقاله کاری نکرده است و به عنوان مولف ذکر شود، در محافل علمی بین المللی به شدت مذموم می باشد.
۶) تشکلی به نام تشکل رویش نیروهای انقلاب اسلامی در سایت اینترنتی خود بیوگرافی وی را به نقل از ایسنا نوشته است که هم اکنون آن را از سایت اینترنتی خود حذف کرده است که آن را هم هنوز می توان از کَش گوگل دید! (این سرچ گوگل است که مشخص می کند مطلب مربوطه از آن سایت حذف شده است اما هنوز از ذخیره گوگل می توان آن را دید!) این حذف کردن نشان می دهد که متولیان این سایت هم موضوع را دریافته اند و برای جلوگیری از آبروریزی بیشتر به حذف آن اقدام کرده اند.
و ...
و در نهایت اینکه وی با این سوابق تا کنون استاد راهنمای بیش از 35 دانشجوی فوق لیسانس و دکترا بوده است!!! و ...با این اوضاع باید به حال وزارت علوم و دانشگاه علم و صنعت ایران گریست!
1 پیام:
Anonymous Anonymous فرموده است
that is what we need. Real objective investigation. Very well done. Keep up with this great job!

پیام شما؟…