ایران آزاد
ایران آزاد
در اخبار آمده است که ساخت 1000 توالت بین راهی به یک شرکت اسپانیایی محول شده است. در این که چرا چنین تصمیمی گرفته شده است می توان موارد زیر را فرض کرد:
* از آنجا که ایران با جدیت و با تمام قوا مشغول تکنولوژی هسته ای بوده است لذا تا کنون از تکنولوژی ساخت توالت بین راهی غافل مانده بود و لذا از این شرکت اسپانیایی کمک گرفته شده است تا ضمن ساخت این دستشویی ها تکنولوژی ساخت آن هم به ایران وارد شود و یک گام دیگر به خودکفایی کامل نزدیک شویم!
*با توجه به کمبود شدید نیروی کار در ایران امکان ساخت این دستشویی ها در ایران فراهم نیست!
*با توجه به دستمزد بالای کارگر ایرانی نسبت به اسپانیایی، ساخت دستشویی در اسپانیا و انتقال به ایران (یا انتقال نیروی اسپانیایی به ایران و ساخت دستشویی توسط آنان در ایران) به مراتب ارزان تر می باشد!
*این پروژه عظیم بین المللی در یک مناقصه جهانی به این شرکت اسپانیایی (که قیمتی به مراتب پایین تر از شرکتهای مشابه ایرانی و خارجی دیگر پیشنهاد کرده ) واگذار شده است!
*در یک همکاری فرهنگی بین المللی بین سازمان میراث فرهنگی ایران و این شرکت اسپانیایی، و جهت انتقالِ فرهنگِ غنیِ "ریدن و شاشیدن در اسپانیا"، پروژه به این شرکت اسپانیایی واگذار شده است!
فرضیات فوق اولین گزینه هاییست که به ذهن می رسد. (خوانندگان می توانند موارد دیگر را در بخش نظرات بنویسند). اما یکی از مديران اين شركت در این ارتباط گفته است: ما به عنوان معماران اسپانيايي احساس نزديكي زيادي به ايرانيان داريم چون هزاران سال مسلمانان در اسپانيا زندگي مي‌كردند.
و این یعنی اینکه چون هزاران سال مسلمانان در اسپانیا زندگی می کردند آنها می توانند برای ایرانیان توالت های خوبی بسازند!!!
ببینید که این کلاش ها چگونه اموال این ملت بدبخت را به جیب می زنند! این استدلال را برای یک بچه 10 ساله بگویی خنده اش می گیرد اما مدیران برجسته این مملکت...!!!